Owulacja podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych a nadżerka

Dzień dobry. Od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Wiem, że stosując antykoncepcję hormonalną, owulacja nie powinna występować, jednak co miesiąc mniej więcej w połowie blistra zauważam śluz z pochwy, wydzielany przez ok. 3 dni. W tym czasie boli mnie także podbrzusze. Czy to możliwe, że te tabletki po prostu na mnie nie działają i owulacja jednak występuje? Chciałabym także dodać, że mam nadżerkę. Czy to może mieć jakiś wpływ na śluz akurat w tych dniach cyklu? Dziękuję za odpowiedź.

Występowanie " nadżerki" może powodować zwiększone wydzielanie śluzu. Najlepiej zgłosić się do swojego ginekologa do badania. Występowanie jajeczkowania podczas zażywania tabletek jest nieprawdopodobne .