Oziebięnie organizmu u 3-miesięcznego dziecka

Witam. Proszę o radę. Synek ma prawie trzy miesiące. Spaliśmy w zimną noc przy otwartym oknie, a on zrzucił z siebie kocyk i leżał w chłodzie w krótkim rękawku. Gdy zgłodniał obudziliśmy się z mężem i odkryliśmy, że cały jest lodowaty, a kark i czułko ledwo ciepłe. Spał tak prawie 5 godzin. Czy mogę zrobić coś więcej poza ogrzaniem synka? Boję się o jego zdrowie.

Małgorzata Panek

Proszę ogrzać malucha - ciepłe ubranka , koc, ciepłe napoje i obserwować czy wszystko w porządku. W razie niepokojących objawów proszę udać się do pediatry.
pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Możliwe że dziecko nabawi się infekcji, proszę wówczas udać się do lekarza.