Oznaczenie poziomu glukozy we krwi i wynik badania moczu

Zrobiłam badania aby oznaczyć poziom glukozy we krwi na czczo i wynik to 100,1. Miałam też badania na mocz i wyniki są w normie. Jedynie mam w moczu leukocyty i ciężar właściwy moczu to 1.011. To dobrze czy źle? Dodam, że mam objawy podobne do cukrzycy i rano jak mierze cukier glukometrem to wynosi 100, przed posiłkiem 97, 1 godz po posiłku 109, 2 godz po posiłku 82. Mogą to być początki choroby czy nie?

Dzień dobry,

Prawidłowe wartości glikemii na czczo wynoszą 70-99mg%. Glikemia od 100 do 125 mg% (jest to "nieprawidłowa glikemia na czczo" - stan przedcukrzycowy) jest wskazaniem do wykonania testu obciążenia 75 g glukozy (krzywa cukrowa). Proszę wykonać ten test i z wynikami udać się do swojego lekarza. Jeśli w Pani rodzinie były przypadki cukrzycy, to zapewne konieczne będzie jeszcze wykonanie dodatkowych badań.Lekarz poinformuje Panią o tym.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz