Padaczka a badanie kortyzolu

Witam ! Pisze w sprawie mojego narzeczonego . Chciałabym zasięgnąć porady w jego sprawie. Otóż od roku czasu dowiedzieliśmy sie ze ma padaczkę ale utajona przez stres . Bierze leki od neurologa przepisane dawki zmieniają sie mu co wizytę . Zauwazylam u niego objawy nieporzadne zimne ręce szybkie bicie serca i ten napad przy klotni. Bardzo duże mam dla niego znaczenie. Mam pytanie skoro posiada stres i bierze leki czy można sprawdzić u niego kortyzol czy lepiej sie powstrzymać i zasięgnąć porady

Witam,
nie do końca rozumiem określenie "utajoną przez stres",ale może być tak,że padaczka jest formą rozładowania stresu/ w zaburzeniach histerycznych/i wówczas odpowiednią formą leczenia powinna być psychoterapia,nie zaś metody neurologiczne.

Oczywiście warto zbadać kortyzol, jednak wynik badań powinien zinterpretować lekarz, dlatego warto zasięgnąć porady.
Pisze Pani też o napadzie przy kłótni, ale nie określa jaki to był napad…
Nie bardzo rozumiem też co oznacza "padaczka utajona przez stres"…
Myślę, że warto zasięgnąć porady lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby zaleci konsultacje u innych specjalistów.

Pozdrawiam serdecznie.