Padaczka a skoki ze spadochronem

Dzień dobry zadałem już jedno pytanie dlaczego osoby chore na padaczkę nie mogą skakać ze spadochronem dostałem odpowiedz, dziękuje, kolejne też dotyczy tego tematu prosiłbym o odpowiedz Lek. "Jerzy Więznowski" Ja nie chcę skakać ze spadochronem sam chodzi mi żeby być podpiętym do kogoś i chodzi o jeden skok nie idzie zrobić jakiegoś testu badania które sprawdzi co by się stało ze mną dodam, że ostatni atak miałem 1.10.2013 jestem na zmianie leków a napady mam nocą.

Po pierwsze jest zmian leków zawsze to czas niepokoju bo nigdy nie ma gwarancji , ze nowy lek w pełni zabezpiecza przed wystąpieniem kolejnego napadu.
Po drugi sfera emocji wywiera olbrzymi wpływ na występowanie napadów,a tu bez wątpienia emocje będą i to duże.
Po trzecie to ,że napady występują w nocy nie oznacza, że nigdy nie wystąpią w dzień.\niestety
Takie są fakty.
Zawsze my lekarze marzymy o tym ,aby pacjent wiódł jak najpełniejsze życie w miarę możliwości bez ograniczeń.Ale niektóre marzenia mogą być poprzez ich realizacje niebezpieczne.
Może warto poczekać do czasu wyleczenia bo przecież te chorobę się leczy.
Warto o tym pamiętać zwłaszcza w chwilach zwątpienia. Niewiele jest tzw.padaczek genetycznie uwarunkowanych w których istnieje konieczność leczenia przez całe życie)

Pozdrawiam serdecznie i dużo optymizmu życzę. dr n.med.A.Wilczek