Padaczka alkoholowa - co bedzie z mamą, jeśli nie przestanie pić?

Witam. Mam 22 lata, moja mama jest alkoholiczką odkąd pamiętam. Niestety ostatnio dowiedziałam się, że pojawia się u niej padaczka alkoholowa (mama nie mieszka z nami, nie chce naszej pomocy i uciekła z domu). Proszę mi powiedzieć, co będzie jeśli nie przestanie pić - co jej grozi i jak można jej pomóc, pomimo, że tej pomocy nie chce?

Witam serdecznie.

Jeśli mama nie przestanie pić, to musi brać pod uwagę, że napady drgawkowe będą się powtarzać. Skutkiem takiego napadu może być poważny uraz głowy oraz nagły zgon na skutek zaburzeń pracy serca. Występowanie napadów drgawkowych świadczy o ciężkim alkoholizmie, który wymaga intensywnego leczenia.

Na temat najwłaściwszego postępowania z osobą uzależnioną możesz dowiedzieć się w najbliższej poradni odwykowej. Polecam również grupy wsparcia dla dzieci i rodzin alkoholików.

Z pozdrowieniami

Padaczka alkoholowa jest wynikiem uszkodzenia komórek mózgu spowodowanym przez alkohol. I jest to proces, który już powstał. Dalsze spożywanie alkoholu będzie to uszkodzenie nasilało.
Podstawą leczenia padaczki jest abstynencja, alkohol poza działaniem uszkadzającym mózg obniża próg drgawkowy i prowokuje wystąpienie napadu padaczkowego.
Niestety to na ogół nie wystarcza i należy systematycznie brać leki przeciwpadaczkowe, czasami do końca życia.
Oczywiście leki i alkohol wykluczają się wzajemnie.