Kobieta , 42 lata Stan po przebytym opryszczkowym zapaleniu mózgu z uszkodzeniem lewej półkuli. Padaczka objawowa lekooporna. Niedowład połowiczy prawostronny.Michalina lat 20 ma napady częściowe prawostronne, okresowo uogólniające się do napadów toniczno-klonicznych. Obecne zalecenia lekarza prowadzącego to:Luminalum 100mlg 2 razy dziennie po jednej tabletce, Trileptal 600mlg 2 razy dziennie po jednej tabletce, Frisium 10 mlg 2 razy dziennie po jednej tabletce. Ataki występują od 1 do kilku codziennie.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: