Pajączki na kostce w ciąży

witam jestem w ciazy mieszkam w UK mam pelno pajaczkow na kostce ktora mnie piecze do tego jakies czerwone plamy na nogach obok zyl. Lekarz zapisal mi podkolanowki przeciwzylakowe nosilam je dzis od rana do 17 ale tak mnie szczypala ta chora kostka ze musialam zdjac... w zgieciach nogi kolo kostki mialam odcisniete te ponczochy i zyly wyszly mi jeszcze bardziej mam pogorszenie. czy nie mam nosic tych ponczoch bo juz nic nie rozumiem? jak mam przeciwdzialac?

Przez całą ciążę powinna Pani nosić wyroby uciskowe. Na początku może być to uciążliwe, jednak z czasem dolegliwości wynikające z noszenia podkolanówek zmniejszą się (przyzwyczai się Pani do ucisku); natomiast jakiekolwiek leczenie zabiegowe można podjąć dopiero po rozwiązaniu i zakończeniu laktacji.

Witam serdecznie, zalecam rajstopy uciskowe dedykowane kobietom w ciąży w przypadku pajączków o I' klasie ucisku, w przypadku żylaków - II' klasy komresji, w ciągu dziennej aktywności. Prawidłowo dobrane przez personel medyczny, ubierane zaraz po przebudzeniu, jeszcze w pozycji leżącej, z użyciem rękawiczek gumowych (co zapobiega ich uszkodzeniu). Po urodzeniu dziecka i zakończeniu jego karmienia piersią warto zaproponować leczenie zabiegowe. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog