Pajączki na udach u 24-latki

Witam. Mam 24 lata. Moim problemem są tzw. pajaczki na udach. Z tego co czytałem to występują one rzadziej u mężczyzn niż u kobiet ale jednak je mam. Mam je na udach troszkę ich jest są dość widoczne. Chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną ich powstawania? W jaki sposób mógłbym się ich pozbyć oraz jak zapobiegać powstawaniu kolejnych. Na klatce piersiowej też mam.kilka.takich pajaczkow, Nie wygląda to zbyt estetycznie. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam Adrian

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu bedzie mozna cos więcej powiedzieć.

W pierwszej kolejności, zwłaszcza przy współistnieniu obciązeń genetycznych, należy wykonać badanie USG doppler układu żylnego kończyn dolnych. Jeśli nie wykaże ono patologii, naczynka można skorygować skleroterapią lub laserem.