Palący ból brzucha po zjedzeniu nabiału u kobiety w 8. tygodniu ciąży

Witam, moj problem polega na tym, ze za kazdym razem gdy zjem cos z nabialu np.jajka, ser zolty, mleko pojakis 2 godzinach zaczyna bolec mnieprawa strona brzucha (palacy bol), czy ten bol da sie zniwelowac jakimis produktami czy lekami? Zaznaczam, ze jestem 8 tygodniu ciazy, moj lekarz na ten problem odpowiedzial tylko "bialka, a bialko to roznica" prosze o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani wyeliminować z diety nabiał. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę.