Palenie marihuany przez partnera a starania o ciążę

Witam . Mam pytanie w sprawie ciązy , chcielibysmy miec dziecko mamy po 30 lat. Mój mąż czasem pali marihuane. Ja niestety mam nie regularne miesiączki, i ciężką pracę fizyczną,. Ok 1,5 tyg zaczelismy współżyczyć bez zabezpieczen. test ciążowy wskazuje jednak na brak ciąży czy palenie marihuany moze wpłynać na problem z plemnikami??Jeśli tak to ile czasu musi minąc aby wszytko wróciło do normy, czy nie regularne miesiączki to tez problem?? Ile potrzeba czasu żebysmy mogli starac sie o dziecko?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zarówno nieregularne miesiączki, a właściwie ich przyczyna jak i palenie marihuany mogą negatywnie wpływać na płodność. Sugeruję, by skonsultowała się Pani ze specjalistą ginekologiem, który zdiagnozuje przyczynę nieregularnych miesiączek. Pani partner powinien zaś zdecydowanie zrezygnować z marihuany!