Palenie papierosów a kaszel i flegma

Witam. Mam 21 lat i od 4 lat palę papierosy. Czasami paczkę dziennie, czasami mniej, czasami więcej - zależy od dnia. Ostatnio parę coraz mniej, bo zaczynam się bać. Od dłuższego czasu mam irytujący kaszel - na początku myślałem, że to przez palenie, bo każdy palacz prędzej czy później będzie miał kaszel. Ostatnio jednak znacznie się pogorszył - wypluwam duże ilości flegmy. Jest to gruba i gęsta warstwa flegmy, bardziej puchata niż ciekła, koloru bardzo ciemno zielonego.
21 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna zgłosić się Pani do lekarza rodzinnego celem badania klinicznego i wykluczenia przewlekłej infekcji dróg oddechowych. Zdecydowanie powinna Pani także rzucić palenie lub przynajmniej ograniczyć je do minimum.
Palenie predysponuje do infekcji dróg oddechowych, rozwoju przewlekłej obturacyjnej choroby płuc oraz rozwoju nowotworów.