Palenie papierosów po ekstrakcji zęba

Dzisiaj miałem chirurgicznie usuwany korzeń zęba 6 górnej lewej. Przed ekstrakcją, zrobiła mi się przetoka " gulka" na podniebieniu. Chirurg założył mi szwy i mam je mieć przez 7 dni, aż do ich ściągnięcia. Chirurg zabronił mi palić papierosów tego dnia, a ja się nie dostosowałem, ponieważ choruję na depresję i bez papierosów ciężko jest mi hmm " logicznie myśleć". Moje pytanie jest takie czy może mi się coś stać minęło już 10 h po ekstrakcji. ja zapaliłem papierosa po 1,5 h od zabiegu.

Witam. Wędzone tkanki konserwują się, tak że nie powinno to zasadniczo zaszkodzić. Jednak palenie jest bardzo szkodliwe i dlatego należy całkowicie o nim zapomnieć.