Palenie papierosów po wyrwaniu zęba

Witam, po wyrwaniu górnej prawej czwórki zapaliłam papierosa - 55h po wyrwaniu. Czy mogą być z tego jakieś powikłania?? Teraz mam duże wyrzuty, że mogło to zaszkodzić i że leczenie po wyrwaniu zęba nie będzie odbywało się prawidłowo. Czy rzeczywiście może tak być?  A może przesadzam i nic złego się nie stanie? Nie wiem czy palenie papierosów może mieć wpływ na gojenie się rany po wyrwaniu zęba. Czy lepiej przestać palić na czas gojenia rany? A może nie ma to żadnego wpływu? Bardzo proszę o informację, bo już nie wiem co mam myśleć. Rzucenie palenia na kilka dni może też być trudne. Ciężko mi się rozstać z nałogiem. Bardzo proszę o pomoc co robić. Pozdrawiam

Witam. Po usunięciu zęba zaleca się okres wstrzemięźliwości od palenia, ponieważ nikotyna rozpuszcza skrzep i może skończyć się tzw. pustym zębodołem. Jeśli do tej pory nic złego się nie wydarzyło należy przypuszczać, że wszystko będzie dobrze. Na przyszłość proszę się stosować do zaleceń lekarza. Pozdrawiam Krystyna Pikała

55 godzin to spory odstęp i już nie powinno być powikłań. Dym tytoniowy jest główną przyczyną powikłania w postaci suchego zębodołu ale w przypadku palenia bezpośrednio po ekstrakcji lub w ciągu kilku godzin.