Palenie papierosów przed wykonaniem badania endoskopem

Witam serdecznie. W czwartek będę miał wykonywane badanie Endoskopowe (bo są podejrzenia, że mam wrzody na zolądku). Badanie mam o godzinie 15.00 i wiem, że nie mogę przez 6h godzin przed zabiegiem nic jeść ani pić.. Natomiast jak wygląda sprawa z paleniem? Ciężko mi będzie wytrzymać prawie pół dnia bez papierosa. Proszę o pomoc.

Radzę powstrzymać się od palenia papierosów, ale jeśli Pan nie wytrzyma zapalenie jednego czy dwóch papierosów przed tym badaniem nie powinno wpłynąć na jego jakość.