Palenie papierosów przy podejrzeniu ciąży

Witam mam pytanie jestem w ciazy i fakt pale papierosy nie moge rzucic a bardzo tego chce.moje pytanie jest nastepujace: mialam okres na poczatku grudnia potem juz nie dostalam ile tygodni powinnam byc w ciazy? wiem ze to dziwne ale naprawde nie wiem mam lekki brzuszek to prawda ale naprawde nie wiem prosze o odpowiedz

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jest Pani w 7-8 tygodniu ciąży. Palenie papierosów ma bardzo zły wpływ na krążenie, także łożyskowe i będzie miało katastrofalny wpływ na rozwój Pani dziecka. Jeśli nie może Pani poradzić sobie sama z nałogiem to proszę zgłosić się do lekarza.

Witam,

palenie w ciąży jest zdecydowanie szkodliwe dla dziecka. Ze względu na jego dobro powinna Pani odstawić papierosy. Jeśli sama ma Pani z tym trudności, proszę iść do specjalisty psychologa, aby pomógł Pani nauczyć się zdrowych sposobów radzenia sobie ze stresem.

Dzieci palących matek odczuwają ból głowy i inny poważny dyskomfort będąc jeszcze w łonie matki. Proszę pomyśleć na ten temat i zadbać o dobre samopoczucie Pani maluszka.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk