Palenie papiersów po ekstrakcji zęba

Witam miałem wczoraj ekstrakcje 3 zebów wydaje mi sie ze wszystko przebiega dobrze nie wielki bol w okolicy calej szczeki mineło 30 h czy moge zapalic 1 papierosa czy jest to nie mozliwe nie mam czym go zastapic a juz nie wiem co ze soba zrobic prosze o pomoc.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

GRATULACJE za 30 godzin to i tak rewelacja że tak długo udało się wytrzymać bez palenia
niewielu moich pacjentów palaczy wytrzymuje tak długo
w ostateczności grozi Panu tylko suchy zębodół z powodu wyssania skrzepu podczas zaciągania się papierosem lub przedłużone gojenie - ale z tym stomatolog sobie poradzi
proszę podjąć samemu decyzję czy warto palić - tak ogólnie - a nie tylko po ekstrakcji
pozdrawiam
lek., le

Tylko do Pana należy decyzja odnośnie zapalenia papierosa. Z medycznego punktu widzenia jest to, delikatnie mówiąc, niezdrowy nałóg. Po zabiegu usunięcia zębów mogą pojawić się miejscowe powikłania - jeśli wystąpią, konieczna będzie wizyta u lekarza przeprowadzającego zabieg.