Palenie w klatce piersiowej, duszności, kołatanie serca i skoki ciśnienia - jak złagodzić te dolegliwości?

Moja mama zażywała Lorafen ok. 15 lat.W pewnym momencie zaczęła mieć dziwne dolegliwości tj. -uczucie piasku lub smalcu w ustach. To mamie bardzo przeszkadzało, dlatego trafiła do psychiatry, który kazał odstawić Lorafen samej mamie w domu, więc ona tak zobiła.(Mama dotychczas zażywała do 10mg/dobę). Podczas tego czasu (ok.10 dni) przeżyliśmy piekło w domu, a mama straszliwe męczarnie. Miała takie objawy: -palenie w piersiach -palenie ogniem na plecach i ciele -duszenie się (jakby coś szło z żołądka i wchodziło coraz wyżej i chciało mamę udusić) -kołatanie serca -skoki ciśnienia niebezpiecznie wysokie i trudne do zbicia -zapalenie żył -piasek i smalec w ustach Mama przy tym bardzo dużo piła wody, często brała prysznic "aby zagasić palenie" i to zachowanie mamy było bardzo dziwne i straszne, że nie wiedzieliśmy co mamy robić.Te ataki łapały mamę w dzień i w nocy. Zwijała się czasami z bólu i wiła się po łóżku z wywróconymi oczami. Nie mogliśmy na to dłużej patrzeć i poradziliśmy się innego lekarza, który natychmiast skierował mamę do szpitala na specjalny oddział -detoksu. Mama przebywała w szpitalu 20 dni gdzie zażywała leki : Bilocard, Eythyrox, Witaminy, Neo Mag, Pernozinum, Lorafen, Deprexolet, Polocard, Prestarium, Doxepin, Quetiapinum, Hydroxyzinum, Ibuprofen, Sulfacetamid, Maść Heparynowa. Po powocie do domu mama czuła się lepiej, ale po upływie 2 tyg. znowu zaczęło wracać złe samopoczucie i różne objawy. Do tej pory, czyli już 6m-cy po szpitalu objawy utrzymują się, mimo tego, że mama jeździ na wizyty do psychologa i psychiatry.Bardzo często robi jej się zapalenie żył, bolą nogi i ogólnie bardzo źle się czuje. Moja mama jest schorowana, urodziła siedmioro dzieci, ma chore serce i żyły.Boimy się o mamę. Obecnie mama przyjmuje leki: -Deprexolet t.10mg 1-1-0 -Deprexolet t.30mg 0-0-2 -Etiagen XR t.50mg 0-0-1

Lek. Bartosz Domagała

Warto skonsultować się z internista, który sprawdzi czy połączenie wszystkich przyjmowanych leków nie powoduje skutków ubocznych, ewentunie zmodyfikuje leczenie