Palma sabałowa a Loxon na łysienie androgenowe

Lepiej stosować palmę sabałową czy loxon 5% na łysienie androgenowe. Dermatolog tylko po sekundowym spojrzeniu na zakola stwierdził, że muszę wcierać loxon a ja mam jakieś obawy przed jego stosowaniem, mimo że lekarz zapewnił mnie, że nie ma on skutków ubocznych a za miesiąc lub dwa w miejscach zakoli zaczną odrastać włosy. Przed wizytą u dermatologa, czyli tydzień przed wizytą zaobserwowałem wypadanie i stosowałem płyn radical i wypadanie ustąpiło. Dlatego może tylko jakiś niedobór mi dolega?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Loxon jest preparatem stosowanym w przypadku łysienia androgenowego, zarówno u kobie jak i mężczyzn. Jeśli dermatolog ocenił, że mamy do czynienia właśnie z takim rodzajem łysienia preparat powinien przynieść oczekiwane rezultaty. Jako że jest substancją działającą miejscowo, ryzyko działań niepożądanych jest w jego przypadku minimalne.