Pamięć estetyczna po udarze

Witam chce zapytać o pamięć estetyczna mój mąż dostał udaru. I ma niepoprawna prawa stronę,udar zajmuje 2/3 powierzchni muzgu on wraca do życia jest coraz silniejszy ma zaburzenia pamięci estetycznej. I ni mówił teraz wydobył z siebie jedno słowo, chce zapytać czy pamięć estetyczna może wrócić

Rokowanie oraz powrót różnych funkcji po udarze jest sprawą indywidualną.
Stopień nasilenia zaburzeń zależy też oczywiście od miejsca i rozległości uszkodzenia mózgu, oczywiście czym większe tym szanse na całkowite wycofanie się skutków udaru mniejsze.
Wiele zależy od prowadzonej rehabilitacji, zarówno ruchowej jak i logopedycznej i wymaga czasu.

Każde problemy pojawiające się po udarze wymagają rehabilitacji, najlepiej wielokierunkowej, z logopedą, fizjoterapeutą. Powrót różnych funkcji zależy pd rozległości i lokalizacji udaru, rehabilitacja pomaga w ich przywróceniu