Paniczne ataki, płacz - co to jest?

Mam 16 lat, ostatnio, gdy jestem zła czy z jakiegoś powodu jest mi smutno dostaję ataku. To nie pojawia się często, ale właśnie przed chwilą doświadczyłam tego. Skończyłam oglądać film („Koszmar z ulicy wiązów”) - nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego, zaczęłam się bać, utożsamiałam się z bohaterami, zaczęłam płakać, serce mi biło i nie mogłam oddychać, złapać tchu. Pojawia się to również, gdy jestem na coś zła lub smutna. Wtedy ogarnia mnie lęk, łzy mi lecą oraz dostaje ataków duszności. Nie wiem co to jest, proszę o pomoc.

Witam!

Opisane dolegliwości somatyczne wskazywać mogą na zaburzenia lękowe. Jesteś młodą osobą i możesz również odczuwać dolegliwości związane z wiekiem dojrzewania, np. silne reakce emocjonalne,

Warto, żebyś w tej sprawie skonsultowała się z lekarzem psychiatrą. Lekarz będzie mógł znaleźć przyczynę takiego stanu i w razie potrzeby zastosować odpowiednie leczenie. Wskazana byłaby również pomoc psychologa. Praca nad swoimi problemami i lepsze poznanie siebie może być dla Ciebie szansą na ustabilizowanie swojego nastroju i poprawę samopoczucia.

Pozdrawiam