Paniczne lęki przed jazdą samochodem jako pasażer

Mammocne lęki przed jazdą z kimkolwiek autem( nie jestem kierowcą).Zaczęło się około 3 lata temu po urodzeniu dziecka. Boję się z dzieckiem gdziekolwiek jeździć,bo mam najczarniejsze mysli. Myśli nasilają dodatkowo informacje w internecie na temat tragicznych zdarzeń drogowych. Nie wiem jak sobie z tym radzić,kiedyś nie bałam się w ogóle jeździć jako pasażer i nigdy nie miałam podobnych myśli. Często wyszukuje pretekstów i rezygnuje z wielu okazji wyjazdowych przez moje obawy.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: PZP) lub prywatnie. W nternecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam,
Problem bardziej wygląda na trudności z zaufaniem wobec osób "kierujących",a także brakiem zaufania do samej siebie /bo nie mam prawa jazdy/.Tak więc jest szerszy,choć akurat w tych okolicznościach go Pani doświadcza obecnie.Ze swej strony zachęcam do kontaktu z terapeutą.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Myślę że będzie pomocy kontakt z psychoterapeutą. Polecam w tym wypadku szczególnie podejścia NLPt i behawioralno - poznawcze, gdyż mają sprawdzone wypracowane metody pracy z tego.typu dolegliwościach.
Pozdrawiam