Paniczny lęk po stracie dziecka

Jestem w ciazy. Poprzednia stracilismy we wrzesniu zeszlego roku w 38tc a nastepna w 9 tc tego roku. Odkad zaszlam znowu mam paniczne leki nie tylko o dziecko ale o meza. Ze odejdzie ze mnie zostawi ze mnie zdradzi . boje sie jak wychodzi do pracy ze tam kogos pozna. Jestem w domu w zasadzie zajmuje sie domem. Nie mam powodu zeby mu sie ufac zawsze wyznaje mi jak bardzo mnie kocha . ale ja w sercu mam taki okropny lek. Nie umiem tego przezwyciezyc

Obawiam się, że trudno będzie Pani poradzić sobie samej z przeżywanymi emocjami. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą. Nie wiem na ile poradziła sobie Pani z poprzednimi stratami, ma Pani za sobą wiele trudnych doświadczeń i emocji, które warto "przepracować" w bezpiecznych warunkach gabinetu psychoterapeuty. Emocjami, które bolą po postu trzeba się zająć. Inaczej będą niszczyły - na różny sposób.

Witam Panią. Przede wszystkim chciałbym Panią namówić na to by nie próbowała Pani przezwyciężać tego lęku sama. Proszę go traktować jako normalną reakcję na sytuację, która przypomina Pani poniesioną "Stratę". Przeżyła Pani traumatyczne doświadczenie. Z pewnością wywołało ono silne emocje. Energia tych emocji mogła pozostać w Pani nierozładowana i teraz daje o sobie znać zwłaszcza, że w obecnej rzeczywistości mogą się pojawiać podobieństwa, a one z kolei uruchamiają i nasilają lęk. To bardzo ważne by miała Pani wsparcie osób najbliższych i możliwość dzielenia się swoimi obawami. Być może jeszcze na początku ciąży może Pani skorzystać z doraźnej pomocy psychologa. Może pomocna będzie strona, którą znajdzie Pani pod linkiem http://www.rodzicpoludzku.pl/ Proszę tam zadzwonić i zapytać kogo polecają do takiej pomocy psychologicznej. Pozdrawiam Panią