Paniczny lęk przed chorobami u siebie i dziecka

Panicznie boje się raka,wciąż widzę objawy nowotworów u siebie i 3 letniego synka.Ostatnio w przedszkolu nabiał sobie siniaka na buzi który nie schodzi już tydzień.Znalazłam informacje ze to objaw białaczki.Wcześniej wszystkie objawy które miał ml pasowały mi do guza mózgu,potem zniknęły.Potem znalazłam mu guza na kregoslupie którego już nie ma.Żyje w niesamowitym lęku :( Nie daje już rady.Obserwuję siniaka wnikliwie i szukam innych objawów białaczki.Co mi jest?Czy mogę przewidzieć chorobę ?

Witam,
niestety portal internetowy ma liczne graniczenia i nie pozwala na stawianie jednoznacznych diagnoz. Niemniej opisywane prze Panią objawy przypominają trudności pojawiające się w zaburzeniach lękowych (nerwicowych). Warto byłoby jednak zgłosić się na diagnozę do lekarza psychiatry i podjąć ewentualnie leczenie np. psychoterapeutyczne. Oddziaływaniami, które są szczególnie polecane, przy tego typu trudnościach jest terapia poznawczo-behawioralna.
Podjęte stosowne leczenie powinno znacząco wpłynąć na obniżenie doświadczanych objawów oraz polepszenie nastroju
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl