Paniczny lęk przed lotem samolotem

Nie to nie jest mój pierwszy lot miałam 7 latanią przerwę bo nie mogłam wsiąść do samolotu. Teraz poleciałam bo zostałam zmuszona. Podczas jazdy na lotnisko zaczęłam strasznie krzyczeć i chciałam wysiąść na pierwszej stacji. Całą noc nie spałam bo myślałam tylko o katastrofach lotniczych. Przepraszam może wcześniej nie opisałam wszystkiego. Co powinnam z tym zrobić? Chce zwiedzać świat a strach mi to uniemożliwia. Zrezygnowałam z wycieczki do Chin tylko przez samolot.

Witam ponownie,
proszę zwrócić się do psychoterapeuty, podczas terapii będzie miała Pai okazję przyjrzeć się przyczynom swoich leków oraz sposoby na ich łagodzenie. W przypadku lęków dobre skutki odnosi psychoterapia poznawczo-behawioralna. Warto rozpocząć terapię, by z powodu lęków nie rezygnować z realizacji marzeń.
Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Może Pani również korzystać - na czas lotu - z leków obniżających lęk/napięcie, które przepisze Pani lekarz I kontaktu lub lekarz psychiatra.

Witaj!

Zadaj sobie pytanie czy chcesz zniwelować czy zlikwidować lęk ;-) Jeśli jest on na tyle uporczywy aby utrudniać CI funkcjonowanie to polecam wizytę u psychoterapeuty. Jeśli chce Pani załagodzić objawy to polecam wizytę u psychiatry.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu