Paniczny lęk przed wścieklizną po kontakcie z dzikim kotem

Paniczny lęk przed wścieklizną. Witam, od jakiegoś czasu mam problem z panicznym lękiem przed wścieklizną. Wpadłam w jakąś obsesję i bardzo mi to przeszkadza. Zaczęło się od tego, że miałam kontakt z dzikim kotem. Dopiero później dotarło do mnie, że mógł on mieć wściekliznę. Przez 15 dni chodziłam i sprawdzałam czy kot żyje. Kot przeżył, nie mógł mnie zarazić a lęk pozostał. Od tego czasu wszędzie widzę zagrożenie, boję się czegokolwiek na zewnątrz dotykać ponieważ ciągle myślę, że jakieś zarażone zwierzę mogło polizać i ja się zarażę. Unikam nawet znajomych zwierząt. Ostatnio byłam w lesie, dotknęłam drewnianego słupka i boję się, że przede mną polizało go jakieś zwierze z wścieklizną. Czy można się zarazić w ten sposób? Co mogę zrobić aby przestać się bać? I dlaczego tak mogło się stać? Dodam, że nie miałam wcześniej takich lęków. Pozdrawiam

Szanowna Pani do zakażenia dochodzi po kontakcie śliny chorego zwierzęcia z krwią człowieka, czyli na przykład poprzez ugryzienie. Taki paniczny lęk warto omówić z psychiatrą