Paniczny lęk przed wychodzeniem z domu

Witam mam 15 lat i panicznie boję się wychodzić z domu ponieważ kiedy wyjdę robi mi się słabo, nogi mi sztywnieją i od razu muszę uciekać do domu ostatnio byłem w sklepie i kiedy zobaczyłem tyle ludzi zaraz mi się zrobiło słabo i uciekłem ze sklepu. Mam ten lęk od najbliższego wypadku kiedy szedłem po drodze i zemdlałem i leżałem w szpitalu i już od tamtego momentu kiedy wyszedłem ze szpitala wcale nie mogę wychodzić na drogę ani w miejsca gdzie jest dużo ludzi proszę o pomoc z góry dziękuję.

Witam serdecznie,
To wszystko, co opisałeś wskazuje na zaburzenie lękowe. Nie napisałeś, czy konsultowałeś się z psychiatrą bądź psychologiem, ale myślę, że taka konsultacja jest wskazana. Specjalista będzie w stanie postawić diagnozę i zaproponować odpowiednią dla Ciebie formę leczenia.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Zachęcam Pana do podjęcia terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej.
Proszę nie zwlekać i zrobić ten mały krok w kierunku zdrowienia.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej