Paniczny lęk przed wyjazdami z domu

Panicznie boje sie gdzies jezdzic na klilka dni z 8 lat temu bylam na 2 dni u cioci 5 km od domu , nigdzie nie bylam sama na wakacjach bez rodzicow co to moze byc ?;(

Zachęcam do podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Zaburzenia lękowe, fobie itp. leczy się na drodze psychoterapii. Ważna byłaby dłuższa rozmowa dot. Pani, Pani obaw, dotychczasowych doświadczeń, radzenia sobie ze stresem w innych sytuacjach, relacji, atmosfery domu rodzinnego, doświadczeń dziecięcych itp.

Pozdrawiam!