Paniczny lęk przed zajściem w ciążę

prosze mi wytlumaczyc czy to mozliwe, albo uspokoic poniewaz panicznie boje sie ciazy. czy dotykajac mezczyzne i majac na dloniach sperme jesli sie rece umyje nie zajdzie sie w ciaze?prawie miesiac temu(26dni) zdarzyla mi sie taka sytuacja, zrobilam 3 testy ciazowe ostatni 5 dni temu i wyszly negatywne, dostalam okres trwal tyle co zawsze(3dni) a ja nadal sie martwie. ogarnia mnie paniczny lek!czy mozliwe zebym byla w ciazy?dopiero za 12 dni mam dostac nastepny okres a juz mnie pieka sutki:(

Dzień dobry!

Zapłodnienie jest możliwe wtedy, kiedy świeża sperma (lub preejakulat) znajdzie się wewnątrz pochwy lub u jej wejścia. Po umyciu rąk, na dłoniach nie pozostają żywe plemniki zdolne do zapłodnienia.
Dodatkowo potwierdzają to negatywne testy ciążowe oraz regularne krwawienia miesięczne.
Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby podczas wizyty u ginekologa poprosić o badanie potwierdzające/ wykluczające ewentualną ciążę. Będzie to także okazja do rozmowy o antykoncepcji.

Pozdrawiam!

Nerwica ma podłoże emocjonalne. Proszę koniecznie skonsultować się z lekarzem psychiatrą i psychologiem i rozpocząć psychoterapię. Zaburzenia lękowe (nie leczone) mogą się nasilać prowadząc do cierpienia i trudności w funkcjonowaniu, a także relacjach. Szczególnie, że Pani obawy- z medycznego punktu widzenia- mają podłoże czysto lękowe, a nie realistyczne.