Paniczny strach przed ciążą u 22-latki

Panicznie boje sie ciąży, było tak już jak miałam stałego partnera, z któym mi nie wyszło teraz kontakt z krótszą znajomością z myślą że moge być w ciąży mnie przeraża. Mysle ciagle o tym czuje objawy ciąży, okres sie spóźnia juz tydzien, na test za wczesnie bo było to krótko przed spodziewaną miesiączką a ja juz nie wiem co myśleć, przeraża mnie samo to że co miesiąc to przeżywam i za każdym razem wydaje mi sie że jest bardziej prawdopodobna ciąża.. czy da sie jakos wyjsc z tej obsesji?

Dzień dobry.

Możliwe, że Pani paniczny strach przed ciążą ma paradoksalnie związek z jej podświadomym pragnieniem. Ten strach nie musi jednak oznaczać ciąży, ile potrzebę posiadania stałego, bezpiecznego, kochającego i kochanego partnera - z którym ewentualne zajście w ciążę byłoby akceptowalne.
Rozwiązanie tego dylematu wydaje się być bardzo proste - wiąże się z powstrzymaniem się przed współżyciem z osobami, z którymi nie czuje Pani opisanych powyżej odczuć.
Powyższe rozważania są oczywiście przysłowiowym "wróżeniem z fusów", dlatego w celu odnalezienia prawdopodobnej przyczyny problemu oraz jego zaradzeniu warto byłoby skorzystać z konsultacji psychologicznej.

Pozdrawiam.

Proszę się zgłosić do psychologa i przepracować głębsze, emocjonalne przyczyny lęku. W podobnych przypadkach to najczęściej najlepsza metoda na pozbycie się nieadaptacyjnego strachu.