Paniczny strach przed czymś co nigdy się nie wydarzy

Witam. Na poczatku chcialbym zaznaczyc, ze nigdy nie mialem stycznosci z zadnymi narkotykami, a panicznie sie boje heroiny. Wczesniej nekaly mnie mysli, ze zaczne brac cokolwiek, ostatnio moja uwaga przerzucila sie wlasnie na to. Nie mam zamiaru brac, w normalnych okolicznosciach przez mysl mi to nie przeszlo, ale podejrzewam u siebie jakas nerwice, po prostu panicznie sie boje czegos co nigdy sie nie wydarzy. Poza psychoterapia co mam robic? To bardzo mi przeszkadza i denerwuje.

Dzień dobry, bardzo trudno stwierdzić jakie są przyczyny Pana problemów, ale objawy wyglądają rzeczywiście na nerwicowe (neurotyczny konflikt). Zalecam Panu udanie na konsultacje psychologiczną podczas której szerzej opowie Pan o swoim problemie, psycholog zaproponuje dalsze formy leczenia. Pozdrawiam.

Witam, z tego co Pan opisuje wygląda, że może to być zaburzenie lękowe z kręgu obsesyjno kompulsywnych. Jednym z objawów takiego zaburzenia są myśli natrętne wokół jakiegoś tematu (w Pana przypadku to narkotyki). Pojawiają się one pomimo tego, że Pan nie chce o tym myśleć. Jednak do dokładnej diagnozy potrzebna jest konsultacja psychoterapeutyczna lub psychiatryczna. Zaburzenie to można leczyć w psychoterapii bądź farmakologicznie. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty bądź psychiatry w Poradni Zdrowia Psychicznego bodź w gabinecie prywatnym.