Paniczny strach przed wymiotami a anoreksja

Witam , panicznie boję sie wymiotów , przy ktorych mdleję a potem trafiam do szpitala i od ostatniego pobytu w szpitalu ograniczylam jedzenie , wazylam 50 teraz 40 , bardzo lubie jesc , ale czasami nie moge nic wcisnac , bo nie mam apetytu , chce przybrać na wadze koniecznie , konsultowalam się z psychiatra stwierdzil nerwica + agorofobia a inny anoreksja , czy mam anoreksję ? skoro nie odchudzam się , nie boje sie przytyc bobardzo tego chce, tylko boje sie jesc bo boje sie ze zwymiotuje.

Witam, najlepiej bedzie jak znajdzie Pani jak najszybciej doświadczonego psychoterapeutę dla siebie. Z tego co Pani pisze myśle, ze głównym problemem moze byc lęk przed wymiotowaniem, ale potrzeba jest wiecej danych na Pani temat. Pozdrawiam

Szanowna Pani,
krótki opis sytuacji nie pozwala dokładnie określić Pani problemu, dlatego polecam skonsultować problem ze spacjalistą od zaburzeń psychicznych. Mogę jednak doradzić Pani w kwestii odżywiania. Jeżeli rzeczywiście ma Pani problemy z apetytem, a nie ma to związku z chęcią schudnięcia, to polecam picie Nutridrinków. Do kupienia są w aptece. Polecam pojemność 125 ml w różnych wersjach smakowych. Jedna sztuka kosztuje 8-9 zł, ale odpowiada 300 kcal przyswojonym przez organizm, jest też dobrym źródłem białka, witamin i składników mineralnych. Może Pani stosować je profilaktycznie, aby nie doszło do nadmiernego osłabienia organizmu. Podczas stosowania tego typu preparatów należy jednak pamiętać, aby taką małą butelkę pić bardzo powoli, najlepiej przy użyciu słomki, przez 30 do 60 minut. Zachęcam do rozmowy na temat Nutridrinków z farmaceutą.
Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Oba zaburzenia i tak podlegają przede wszystkim leczeniu psychoterapią, stąd jak najbardziej namawiam na konsultacje u psychoterapeuty - który będzie w stanie określić jaka forma / rodzaj leczenia jest dla Pani najlepszy (ter.indyw./rodzinna, ambulatoryjna, szpital ?).