Panowanie nad zachowaniem i emocjami

Leczę się już od dłuższego czasu(psychiatra,psychoterapia)-mało skutecznie od jakiegoś czasu wszystko wymyka mi się spod kontroli.nie panuję nad swoim zachowaniem i emocjami.Nasilona autoagresja,która skutkowała wizytą na SORze,aktualnie muszę zrobić sobie krzywdę-lżej,lecz kilka razy dziennie.zaburza to moje funkcjonowanie w pracy.Do tego nasilone myśli samobójcze z tendencjami.Oprócz tego głodzenie się.Do psychiatry nie wybieram się w najbliższym czasie.Co się ze mną dzieje,co robić?

Pozdrawiam.

To co Pani opisała jest bardzo poruszające. Trudno jednoznacznie stwierdzić co Pani dolega, bo znany jest tylko pewien wycinek rzeczywistości. Jednak z pewnością za doznawanymi objawami może kryć się dużo cierpienia. To bardzo dobrze, że podjęła Pani leczenie u psychiatry i psychoterapeuty. Tego typu powtarzające się wzorce rozładowywania napięcia emocjonalnego bardzo często są przejawem konkretnych problemów. Warto więc dopytać lekarza i terapeutę o diagnozę i dalszy plan leczenia. Warto dodać, że w trakcie psychoterapii bardzo często dochodzi do pewnego rodzaju impasu. Zazwyczaj jest to kluczowy moment terapii i dobrze jest dokładnie omówić z terapeutą co się aktualnie dzieje. Z drugiej strony, w przypadku głębszych problemów leczenie może trwać nawet kilka lat. Zachęcam Panią do szczerej rozmowy z psychoterapeutą o Pani aktualnej sytuacji.

Serdecznie pozdrawiam.