Pantomogram a karmienie piersią

Witam serdecznie, piszę bo już wariuję w tym Krakowie. Mam małego niemowlaka, karmię go piersią i dostałam skierowanie na pantogram zębów. Jeden stomatolog powiedział, że mogę karmić natychmiast po powrocie do domu, drugi że muszę odciągać mleko 48h i wylewać ponieważ jest napromieniowane. Ta 2ga czynność będzie trudna, mogłabym to robić ok 6h, 48 nie wchodzi w grę. Wtedy odwlekłabym badanie. Jak jest naprawdę? mysle o sprzęcie PaX-i3D Green firmy Vatech jak chodzi o wykonanie foty.

Witam serdecznie,
Nie ma przeciwskazań do karmienia piersią po typowych stomatologicznych zdjęciach RTG, takich jak zdjęcia punktowe, zdjęcie pantomograficzne, zdjęcie cefalometryczne, czy tomografia stożkowa.

Naturalnie, że w trakcie karmienia piersią może mieć Pani wykonany pantomogram, podobnie jak zdjęcie RTG pojedynczego zęba. Po ich zrobieniu nie trzeba odczekiwać, karmić może Pani dziecko od razu. Monitorowanie stanu zębów i ich leczenie jest bardzo ważne w trakcie ciąży, ale także po. Proszę nie obawiać się ryzyka, bo takowego nie ma.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry