Paraliż języka przy lekkim niedowładzie twarzy

Witam. Mam lekki niedowlad twarzy. Sparalizowalo mi od rana czesc jezyk (problem z czuciem smaku), prawa powieka nie zamyka sie normalnie, nie moge zamknac prawego oka samego, nie moge zrobic pospolitego dziubka. Picie ucieka mi z buzi:). Od poniedzialku jestem na antybiotyku ospen bo mialam angine. Ale ta strona szyii z niedowladem nadal boli i jakby troche ucho. Co powinnam zrobic i co to moze byc? Kolezanka z pracy miala niewyrazna diagnoze i dostala antybiotyk na angine i haviran na opryszcz

masz niedowład nerwu twarzowego po przewianiu głowy lub w przebiegu infekcji wirusowej lub opryszczki lub półpaśca usznego? nie wiem nie widzę Cię. To tkz porażenie Bella. Lecz się intensywnie u dobrego laryngologa lub neurologa. Moze pozostać na stałe!