Paraliżujący ból po uszkodzeniu ścięgien
Mam 29 l. Rok temu dostałem po leku Cipronex powikłań- uszkodziło kilka ścięgien. Najgorszy jest silny, tkliwy ból ok. 2 cm nad zewn. boczną czescią kolana prawdop. przez patologie pasma biodrowo-piszczelowego (na USG powięź pasma nienaturalnie pogrubiona w odc. krętarza, USG kolana- OK, brak biodra trzask.). 3 msc rehabilitacji nie pomogły. Ból paraliżuje po przejściu kilkudziesięciu metrów, uniemożliwiając chodzenie. Czy jest to wskazanie do operacji oraz czy taki zabieg ma jakąś nazwę? Dzięk.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
z opisu nie wynika czym zajmowano się w trakcie rehabilitacji. Opisywana lokalizacja bólu nie musi mieć przyczyny miejscowej czyli tam gdzie boli. Proponuję jeszcze raz zweryfikować dolegliwości u ortopedy lub fizjoterapeuty/osteopaty, który zróżnicuje dodatkowo czy nie ma ograniczeń ze strony odcinka lędźwiowego kręgosłupa, stawu krzyżowo-biodrowego i więzadeł go otaczających, mięśni okołokrętarzowych, i równowagę napięć mięśni i powięzi kończyny dolnej. Pozdrawiam