Paraliżujący strach przed wysokościami

Witam! Mam problem odnośnie lęku wysokości. Nie mogę sobie z nim poradzić gdy wejde np na drabinę zaczynam się bać że spadnę. A gdy na wakacjach weszłem na latarnię morską nie mogłem podejść do barierki po prostu strach mnie paraliżował. Czy da się to jakoś wyleczyć? Ponieważ chciałbym przelecieć się kiedyś balonem lub samolotem lecz strach mi nie pozwala. Z góry dziękuję! Pozdrawiam!

Witam,
Zachęcam do udania się do specjalisty psychoterapeuty, gdyż istnieją skuteczne metody pracy z fobiami. Uważam, że przy tym konkretnym problemie najszybsze zmiany byłyby widoczne w pracy z psychoterapeutą z nurtu NLPt lub behawioralno - poznawczego.
Pozdrawiam i życzę realizacji marzeń