Paraliżujący stres podczas egzaminu na prawo jazdy

Witam, mam 3 podejście do egzaminu na prawo jazdy. Mam stwierdzone ADHD, nigdy nie miałem problemu z koncentracją, stresem, na kursie byłem wzorowym kierowcą. Nie leczę sie już farma.. gdyż nie widzę takiej potrzeby, nie skutkowało, nic nie zmieniało, nie mam tików i mogę spokojnie usiedzieć. Ale prawko mnie zjada.Dosłownie nie myślę przy popełnieniu błędu, wsiadam i czuję stres w sobie. Jest na to jakaś metoda farmakologiczna?Reanimowałem człowieka z wypadku który zmarł i nie panikowałem.

Szanowny Panie,
w sytuacji, o której Pan pisze dobrym sposobem wydaje się zastosowanie technik relaksacyjnych oraz tych służących redukcji lęku. Proponuję techniki oddechowe oraz trening relaksacyjny Jacobsona, w myśl zasady, że "zaniepokojony umysł, nie może mieszkać w zrelaksowanym ciele". To może doraźnie Panu pomóc poczuć więcej odprężenia w ciele, pomcne mogą być także wizualizacje momentu zdawania egzaminu.
Życzę powodzenia!

Stres egzaminacyjny, szczególnie przy egzaminie na prawo jazdy, jest częsty. Kilkakrotne podejście do tego egzaminu jest także spotykana praktyką, która niekoniecznie określa później jakość prowadzenia. Nasila się, jeśli przywiązujemy do niego także inne znaczenie (sprawdzenie się, udowodnienie czegoś itp). Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej i pracy nad radzeniem sobie z emocjami i stresem w tym szczególnym kontekście.

Spróbuj Treningu relaksacyjnego Jacobsona - nagrania dostępne są w internecie. Pomoże Ci on zapanować nad swoim stresem. Pozdrawiam.