Parcie na odbyt po operacji raka jelita grubego

moja 78letnia mama jest po operacji raka jelita grubego. Guz okazal sie nieoperacyjny, wyloniono stomie, niepobrano wycinka do badan,przeznaczono ja na straty. Ale ona na przekor lekarzom zyje , ma tylko jeden duzy problem. Otoz ma duze parcie na odbyt, i z kikuta odbytnicy wylewa sie duzo sluzu. Raz jest on rozowy innym razem jasny. Panie doktorze skad tyle tego sluzu i jak jej pomoc, moze to zapalenie sluzowki . Moze Pan cos doradzi bo inni nie podchodza do tego powaznie. Pozdrawiam Basia

To zapewne guz jaki pozostał w jelitach produkuje tak dużo śluzu, który wydala się przez odbyt (zapewne wytworzono stomię pętlową, która nie do końca wstecznie odbarcza odcinek jelita grubego z guzem). Niestety, ale w tej sprawie raczej nie da się już nic poradzić. Zastosowanie leków przeciwzapalnych na pewno okaże się mało skuteczne. Niestety taka jest natura tej choroby nowotworowej.