Parcie na pęcherz moczowy i ból jąder - co robić?

Dzień dobry panie doktorze. Mam nadzieję, że zajmie się pan doktor moją sprawą. Mój problem zaczął się około 2 lat temu. Miałem ból jąder stały, raz mniejszy, raz większy, czasem w ogóle. Przy dotyku nie bolało. Sikałem często i miałem parcie na pęcherz. Udałem się do lekarza, zrobił USG jąder i wszystko było dobrze, dostałem Trimesan, ale go nie brałem, leczyłem sie żurawiną. Minęło około roku i znowu mam podobny problem - jądra mnie bolą, od 3 dni mam parcie na mocz itd. Parcie ustąpiło, sikam prawie normalnie, ale został ból. Skonsultowałem się z lekarzem i kazał mi wziąć Trimesan? Teraz moje pytanie? Jakie mogą być domniemane przyczyny moich bólów jąder. Nie miałem robionych żadnych posiewów. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i życzę samych sukcesów!

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Bez bezpośredniego badania Pana trudno mi określić z czego wynikają obecne Pana dolegliwości. Prawdopodobnie doszło do zapalenia jąder drogą wstępująca, czyli zakażenie pęcherza, cewki moczowej rozprzestrzeniło się na jądra. Oczywiście warto byłoby w chwili obecnej wykonać badanie ogólne moczu i w przypadku dużej ilości bakterii lub leukocyturii dodatkowo posiew moczu z antybiogramem. Jeśli mocz okaże się zakażony włączenie odpowiedniego antybiotyku zgodnie z antybiogramem. Jeśli dolegliwości nie miną trzeba w tej sprawie skonsultować się z urologiem, On po bezpośrednim badaniu być może USG wyjaśni dokładnie w czym tkwi problem. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarskimi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty