Parestezje, uczucie mrowienia pod skórą i bóle kręgosłupa

Witam, Mam pytanie odnośnie moich dolegliwości.W skrócie: parestezje mięśni całego ciała(kłucia, uczucie robaczków pod skórą).Bóle kręgosłupa - dolny odcinek. Bóle mięsni po najmniejszym wysiłku. Problemy z oddychaniem, kłucie na końcówce języka. Wiele badań na boreliozę - negatywne. Dziś odebrałem wynik rezonansu lędźwi - podejrzenie kręgozmyku prawdziwego L5-S1, nerwy L5 w otworach m-k uciśnięte (silnie). Czy moje bóle, te kłucia można wiązać z tym uciskiem? I co z tym kręgozmykiem?pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Raczej należy pomyśleć o bólu funkcjonalnym np fibromailgi, albo o teżyczce.
Kręgosłup to oddzielna sprawa.
Badanie obrazowe jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup,tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.
Leczenie może również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty