Partner pali marihuanę

Witam, mam problem i szukam pomocy.spotykam sie ze swoim partnerem 4 lata.od kilku mc pali marihuane codziennie,ba nawet kilka razy dziennie.Tlumaczy to nuda,ukrywa sie...gdy zauwazylam,ze ma z tym powazny problem zagrozilam,ze jesli nie przestanie odejde,sytuacja sie powtorzyla,on wkoncu przyznal,ze ma problem i jak wiadomo posypaly sie kolejne obietnice poprawy.Jak moge mu pomoc? czy da sie z tego wyjsc? co moge zrobic? czy nalog moze byc dziedziczny? bardzo prosze o odpowiedz.
ponad rok temu

Witam serdecznie, Pytasz, czy z tego nałogu da się wyjść. Tak - potrzebna jest motywacja i chęć do pracy nad sobą. Pytasz także, czy skłonność do uzależnień jest dziedziczna. Nie jest - mówi się raczej o dziedziczeniu tendencji do reagowania na pewne sytuacje w określony sposób. Jak możesz mu pomóc - przede wszystkim nie oceniaj go, tylko zachęcaj do podjęcia terapii. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Zauważyłam, że to Pani zastanawia się, jak może pomóc Partnerowi..., a mnie zabrakło w tych słowach Pani troski o samą siebie, a to przecież Pani jest najważniejsza...

Pani Partner najwyraźniej nie jest zainteresowany dokonaniem zmian i jest Mu tak wygodnie i od Pani zależy czy chce Pani trwać w takim związku.

Najbardziej optymalnym byłoby żeby Pani i Pani Partner podjęliście wspólna terapię
partnerską, a jeżeli nie to mocno zachęcam Panią do indywidualnej rozmowy z psychologiem, celem dotarcia do źródła, co dla Pani jest ważne.

Gdyby zechciała Pani ze mną porozmawiać, zapraszam serdecznie do kontaktu na Skype.

Życzę Pani tego, czego Pani najbardziej oczekuje dla siebie,
irena.mielnik.madej@gmail.com