Partner przebywający za granicą i próby samobójcze

nie daie sobie rady moj partner przybywa za granica mam 3 dzieci mialam juz probe samobujcze nie wiem co robic

Witam,
Rozłąka, samotność, obowiązki matki 3 dzieci, na którą spada cały trud wychowawczy to dużo, za dużo. Potrzebuje Pani jak najszybciej pomocy psychiatry. Pani stan psychiczny nie pozwala, aby poradzić sobie samemu. Potrzebuje Pani leków, które unormują Pani stan emocjonalny oraz spowodują, że wrócą Pani chęci. Zalecałabym również pomoc psychologiczną, ponieważ problemy nie znikną, a trzeba nauczyć się żyć z nową sytuacją lub jeśli to możliwe starać się ją zmienić.
Potrzebuje Pani oparcia innych w tak trudnej rodzinnej sytuacji.. Nie może Pani zostać sama z tym problemem. Proszę rozmawiać, o tym z bliskimi, przyjaciółmi i partnerem jeśli jeszcze o tym nie wie. W ludziach jest siła.

Pozdrawiam
Milena Goncerz

Witam,

powinna Pani poszukać wsparcia u psychoterapeuty. Z Pani opisu wynika, że jest Pani bardzo ciężko (prawdopodobnie jest Pani przeciążona codziennymi obowiązkami, koniecznością sprawowania opieki nad dziećmi w pojedynkę oraz brakiem wsparcia partnera, który ciągle przebywa za granicą), specjalista pomógłby Pani poradzić sobie z nawałem trudnych uczuć, a także ułożyć relacje.

Warto porozmawiać z partnerem - opowiedzieć mu o swoich uczuciach, tęsknocie, stresie. Być może mógłby rozważyć opcję powrotu do kraju lub zabrać Panią wraz z dziećmi do siebie.

Pozdrawiam, Natalia Słowik

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry i psychologa i rozpocząć psychoterapię! Jeśli nie jest to możliwe, może Pani tez skorzystać z pomocy szpitala psychiatrycznego poprzez zgłoszenie się na izbę przyjęć i powiedzenie o swoich objawach, myślach samobójczych itp.

Witam serdecznie,
w trosce o siebie, dzieci i męża, bardzo proszę jak najszybciej poszukać pomocy i wsparcia w Pani miejscu zamieszkania i doprowadzenie do bezpośredniego spotkania z psychologiem.
Przesyłam potencjalne miejsca, gdzie może Pani szukać psychologa i osób, które mogą dac Pani wsparcie, nieodpłatnie w ramach NFZ:
http://oik.zamosc.pl/page/44/lista_placowek_pomocowych.html
http://oik.zamosc.pl/page/5/strona_startowa.html
http://przychodnia-zamosc.pl/lekarze/15/.html

Myśli samobójcze są często wyrazem bezradności w sytuacji, w jakiej znajduje się osoba, która myśli o ostatecznym rozwiązaniu. Najczęściej wszelkie możliwe, dotychczasowe sposoby u umiejętności radzenia sobie przez daną osobą w trudnych sytuacjach, nie dają rezultatu i ukojenia.
Nie oznacza to jednak, że takich rozwiązań nie ma. Być może, z różnych powodów np. zmęczenia, obciążenia obowiązkami, nie ma Pani już nawet siły aby zobaczyć inne możliwe rozwiązania.
Proszę nie bać prosić się o pomoc dla siebie, nawet zupełnie obce osoby. Jest wiele instytucji stworzonych, aby pomagać osobom, które są w sytuacji kryzysowej, takiej jak Pani.
Przesyłam także link, który warto przeczytać, aby zobaczyć szerszą perspektywę tematu samobójstwa.
http://psychiatria.mp.pl/choroby/show.html?id=76122

Ponownie sugeruję o kontakt ze specjalistą, nawet w formie telefonu choćby zaraz po przeczytaniu odpowiedzi . Bezpłatny telefon zaufania w Zamościu 0 800 101 402

Pozdrawiam,
Katarzyna Włoch