Pasmo korowo-podkorowych zmian zanikowych

Wynik badania mri głowy: W obrębie pogranicza skroniowo-potylicznego strony prawej pasmo korowych-podkorowych zmian zanikowych. W istocie białej półkul mózgu nieliczne ogniska wielkości do 3mm, hiperintensywne w T2WI i flair, prawdopodobnie naczyniopochodne. Dalsza część opisu bez zmian. Choruję na sarkoidozę. Mam zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Czy te wyniki wymagają dalszych konsultacji?

Lek. Tomasz Budlewski

Z powyższym wynikiem należy koniecznie udać się do lekarza zlecającego badanie. Na podstawie bezpośredniego badania oraz objawów będzie można określić odpowiednie postępowanie.