Pasmo zwłóknień lub płytka niedodmy w dolnym polu płuca lewego

bardzo proszę o wyjaśnienie rtg klatki piersiowej:"Pasmo zwłóknień lub płytka niedodmy w dolnym polu płuca lewego i w prawym kącie przeponowo-żebrowym. poszerzenie zarysu wnęki prawego płuca- do dalszej diagnostyki, miąższ płucny bez zagęszczeń, jamy opłucne wolne, serce większe

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie wnęki prawego płuca. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki.