Pasmowate zacienienia w dolnym polu płuca lewego

pasmowate zcienienia w dolnym polu płuca lewego 9 .Oraz brak mi powietrza, nie mogę do konica złapać powietrza tylko do połowy, co to oznacza proszę o odp .. pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Może to odpowiadac zmianom zapalnym, zmianom śródmiąższowym płuca. Jeżeli objawy utrzymują się od dłuższego czasu to wskazane jest wykonanie TK klatki piersiowej.