Pasmowate zagęszczenia o cechach zapalnych okołooskrzelowych prawego płuca

Proszę o interpretację wyniku badania radiologicznego. Opis: Pasmowate zagęszczenia o cechach zapalnych okołookskrzelowych w okolicy dolnego bieguna wnęki płuca prawego. Poza tym pola płucne powietrzne bez zagęszczeń ogniskowych. Serce rtg odp. do wieku.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Opis rtg może wskazywać zarówno na stare zmiany pozapalne oskrzeli jak i na niedawno przebytą infekcję. Wynik rtg należy interpretować razem z badaniem klinicznym i dolegliwościami pacjenta.