Pasmowate zagęszczenie w płucach w wyniku TK

Proszę o interpretację wyników badań. TK: W segm. 8 płuca pasmowate zagęszczenie do 3 mm grubości o cechach niedodmy. Poza tym płuca bez podejrzanych zmian ogniskowych ani zagęszczeń miąższowych. Jamy opłucnowe wolne od płynu. Zwiększenie depozyt tkanki tłuszczowej w części przedsercowej. W śródpiersiu nieliczne węzły chłonne okolicy rozwidlenia tchawicy, największy 13x7mm. Pojedyncze węzły chłonne do przodu od łuku aorty. Największy 11x7mm.

Zmiana niedodmowa = nieupowietrzniony miąższ płuca złapany w tej fazie badania. Prawdodobnie nie jest to nic groźnego. Należy badanie skonsultować z kierującym pulmonologiem. Wskazane równieź wykonanie kontrolnego badania RTG za ok. 6 msc.