Pasożyty wijące się w kale a możliwość rozpoznania przez laboratorium

Dobry wieczór! Od 4 miesięcy zmagam się z dolegliwosciami ze strony ukladu pokarmowego, które, streszczajac, są podobne do objawow zakażenia lambliami. Ale przechodzac do meritum: Od dwoch tygodni stosuje balsam kapucunski i dzisiaj po wyproznieniem zauwazylem w muszli dwa zywe, wijące się osobniki, maja nieco mniej jak 1 cm dlugosci. To chyba tzw. nicienie. Wylowilem je oba i zamknalem do pojemnika na kał. Czy w laboratorium są w stanie rozpoznać co to dokładnie jest?

Witam,

Uzyskał Pan "kompletny" materiał do badania. Proszę udać się do laboratorium stacji sanitarno-epidemiologicznej, gdzie uzyska Pan odpowiedź dotyczącą dokładnej charakterystyki pasożyta. Konieczne będzie również jak najszybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz