Pasta do nadwrażliwych zębów

Dobry wieczór. Mam prośbe, a w sumie pytanie - jaka paste do zębów polecaliby Państwo na nadwrażliwe zęby? Ostatnio zauwazyłam właśnie problemy z nadwrażliwością. Jak zjem coś zimnego albo gorącego to czuje nieprzyjemne uczucie, aż odechciewa mi się jedzenia. Co robić? :(
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Kluczem do zapobiegania nadwrażliwości jest zapobieganie recesji dziąseł. Aby uniknąć recesji dziąseł, należy unikać używania nadmiernej siły podczas szczotkowania. To również powód ścierania szkliwa zębów. Właściwą kontrolę siły szczotkowania ułatwiają szczoteczki elektryczne. Z preparatów proszę spróbować żel łagodzący do wrażliwych zębów Sesigel lub Green Or żel do zębów znoszący nadwrażliwość. Z past poleciłabym Lacalut Sensitive pasta do zębów wrażliwych. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Nadwrażliwość na pewno wymaga konsultacji stomatologicznej i usunięcia przyczyny. Pasty do zębów będą tylko pomagały doraźnie ale nie rozwiążą problemu. Polecam stosowanie pasty elmex zielonej łącznie z płynem zielonym, zawierają one inne składniki aktywne i razem działają lepiej.